» » У Маріуполі відкрили виставку мозаїчних панно (фото)

 
 
 

У Маріуполі відкрили виставку мозаїчних панно (фото)

Автор: Соб.инф от 6-02-2018, 11:43, посмотрело: 143

0 У Маріуполі відкрили виставку мозаїчних панно (фото)На вихідних за підтримки міської ради у Маріуполі відкрили виставку «Боривітер». Містянам та поціновувачам мистецтва показали два мозаїчних панно, які прикрашають інтер’єр вже закритого ресторану «Україна». Повідомляє прес-служба міської ради.

Виставка відкрилася у межах проекту «Жовта лінія». Він спрямований на документацію об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини 19-20 століття на території Донецької та Луганської областей. Українські музеї ще з радянських часів унаслідували вибірковий метод роботи з історією. До сьогодні деякі інституції вдаються до витіснення незручної історії та приховування неоднозначних фактів. Це призводить до втрати надзвичайно важливих знань та артефактів. «Жовта Лінія» покликана окреслити та звернути увагу на важливі і недостатньо актуалізовані сьогодні архітектурні явища.

У 1967 році група художників на чолі з Аллою Горською створили у маріупольському ресторані два мозаїчних панно «Боривітер» та «Дерево Життя». Це визначні твори мистецтва, які великою мірою уособлюють у собі творчий пошук не тільки художників-шістдесятників, а й української радянської монументалістики як явища.
У Маріуполі відкрили виставку мозаїчних панно (фото)
Організатори зазначили, що у Маріуполі є цікаві мозаїчні панно. Частина з них знаходяться в приміщеннях і їх треба показувати широкому загалу людей. Наприклад, ресторан «Україна» вже багато років не працює та стоїть зачинений, через що унікальні мозаїчні панно були недоступні для глядачів. Він відкрив двері для маріупольців і ті скористалися нагодою подивитися на твори мозаїчного мистецтва.

Крім того, глядачі мали змогу познайомитися з записами художників, які вони вели під час створення панно. А також подивитися відеозамальовки про Маріуполь, металургів та фотографії мозаїки, які прикрашають будівлі міста.

Категория: Культура

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *