» » Нацбанк включив е-гривню у стратегію розвітку фінсектора України

 
 
 

Нацбанк включив е-гривню у стратегію розвітку фінсектора України

Автор: Соб.инф от 3-02-2020, 14:38, посмотрело: 175

Нацбанк включив е-гривню у стратегію розвітку фінсектора УкраїниНаціональний банк України включив е-гривню у Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Вже у цьому році має бути підготовлена оновлена концепція щодо випуску е-гривні з аналізом різних моделей її випуску. Про це йдеться на сайті регулятора.

Пілотний проєкт е-гривні проводився у рамках існуючіго правового поля з лютого по грудень 2018 року. За цей період пройшли різноманітні економічні і технічні тестування е-гривні.

З основних крітеріїв відпрацьованих даних слід визначити низькі комісії. Для торговців: до 1,0% – вартість операцій з е-гривнею (оплата товарів та послуг). Для фізичних осіб: 0% – перекази між е-гаманцями; 0,5% – купівля е-гривні (із них 0,05-0,1% системна комісія, 0,4% – комісія агента) 0,5 % – погашення е-гривні (із них 0,05-0,1% системна комісія, 0,4% – комісія агента).

Як зазначається в аналітічній записці, для пілотного проекту було обрано технологію розподілених реєстрів, а саме її приватний різновид на базі протоколу Stellar. Як з'ясувалось, ця платформа не відповідє всім необхідним вимогам в разі централізованого випуску е-гривні. Однак, відсутність одного центру довіри та можливість перевірки будьякої операції будь-якою особою можуть бути використані для децентралізованої моделі, тобто банками-агентами.

"Ідея про децентралізацію функції валідації операцій у мережі, яка найбільш успішно може бути реалізована з використанням технологій DLT (технології розподілених реєстрів - ред), фактично протирічить принципу забезпечення ролі емітента е-гривні виключно Національним банком. Властивість публічної доступності для перегляду і перевірки будь-яких фінансових операцій Платформи також не є принципово необхідною, а в деяких випадках і небажаною властивістю для використаної технології для центральних банків", - зазначає регулятор.

Таким чіном, вибір моделі випуску е-гривні залишається першочерговим етапом. Зазначається, що для використання нової платфори Нацбанку необхідні чітко визначені та встановлені відносини (у тому числі щодо авторських прав) з компаніями розробниками. Волонтерські підходи щодо участі в проекті комерційних організацій виявилися неефективними і ризиковими.

"Система національного рівня може бути спроектована на базі однієї з публічних версій сучасних “потужних” блокчейн-протоколів", - уточнють у Нацбану.

Категория: Экономика / Биржи


Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищённой ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код: *