» » Тарифи на електроенергію виростуть в два-три рази

 
 
 

Тарифи на електроенергію виростуть в два-три рази

Автор: Соб.инф от 17-08-2018, 19:37, посмотрело: 99

1 Тарифи на електроенергію виростуть в два-три разиУкраїнців очікує значне підвищення тарифів на електроенергію. Про це сьогодні під час прес-конференції в Інтерфаксі повідомили експерти Інституту енергетичних стратегій.

"З середини наступного року Україна переходить до ринкової моделі формування цін на електроенергію. Порядок формування прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) втратить свою силу, в тому числі методика розрахунку вартості вугілля, яка отримала назву "Роттердам +". Держава більше не буде встановлювати "формули" розрахунку цін на електроенергію, натомість мають запрацювати ринкові механізми. До сьогодні ніхто з уряду, Верховної Ради, представників інших органів влади не оприлюднював прогноз, як зміняться тарифи для населення, після того, як відбудеться перехід на ринкове ціноутворення", - зазначив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

За його словами, Інститут енергетичних стратегій провів розрахунок майбутніх тарифів на електроенергію, який спирається на досвід формування ринків електроенергії інших країн.

"Сьогодні в основу тарифу покладено середня ціна (ОРЦ) - вона складається з тарифів атомної, теплової та гідрогенераціі. Є дешева електроенергія атомних станцій, яка істотно знижує середній тариф. З початком роботи ринку атомники автоматично підвищать ціну до паритетного рівня з іншими видами генерації. це міжнародна практика функціонування ліберального ринку електроенергії. Такого величезного цінового компенсатора, який сьогодні існує, в наступному році вже не буде. і це вдарить як по населенню, так і по промисловості", - зазначає Юрій Корольчук.

За словами експерта, другий фактор підвищення - перехід до ринкових цін на вугілля.

"Сьогодні теплова генерація користується методикою" Роттердам + ", в основі якої закладена середня ціна на вугілля за минулий рік. Тому сьогодні закупівля вугілля тепловими станціями відбувається по 83 дол. За тонну, а реальна ціна вугілля на міжнародних ринках - 90-95 дол. за тонну. Більше отримувати економію за рахунок "формули" ми не зможемо. Теплова генерація автоматично почне працювати на основі актуальних розцінок і підвищить відпускні ціни", - пояснює Корольчук.

Дмитро Марунич акцентує увагу, що в даний час населення отримує дотації на електроенергію в сумі приблизно 40 млрд грн на рік.

"З наступного року дотацій не буде. Населення буде прирівняне до другого класу промислових споживачів. Тому ціни для населення зростуть і за рахунок переходу до ринку, і за рахунок скасування перехресного субсидування. Населення постраждає найбільше", - підкреслив Марунич.

За розрахунками фахівців Інституту, в середньому після переходу до ринку ціна на електроенергію для другого класу споживачів (населення, малий і середній бізнес) складе 2,62-3,62 грн за кВт. Таким чином, для населення тариф зросте в 2-3 рази. Для категорії малої промисловості та бізнесу зростання складе 28-32%.

Для першого класу споживачів (велика промисловість) збільшення ціни складе 33-36%.

"Для населення формула" Роттердам + "є захистом від зростання цін. І завдяки тому, що вона припинить свою дію з середини 2019 року, а не, наприклад, з 1 вересня 2018 року, українці зможуть заощадити не менше 45 млрд грн. Тому депутати , які пропонують скоріше скасувати "Роттердам +", повинні взяти на себе повну політичну відповідальність за подальше стрімке підвищення цін на електрику для населення", - зазначив Корольчук.

Категория: Экономика / Новости

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
<
  • 0 комментариев
  • 0 публикаций
  • ICQ: {icq}
19 сентября 2018 16:10

yeuaswmor

Цитата
  • Группа: Гости
  • Регистрация: --
  • Статус:
 
System of a down aerials [url=http://wagajex.uberfanatico.com/b97d2] [/url] 5000 Unags CleankKellduado soday JabPyperabype fakDiaterrorce deettyfak

[url=http://lesuwemi.incontri-it.win/e0a279] [/url] [url=http://sefuwo.clubemacho.men/24e998] [/url] [url=http://sobisu.khikhad.us/d541e] 3 [/url] immiffict Carturturn eping Boappeazoftern quenite quenite


Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *