» » У Львові відкрилася фотовиставка «У воротах Європи», присвячена подіям на сході України (фото)

 
 
 

У Львові відкрилася фотовиставка «У воротах Європи», присвячена подіям на сході України (фото)

Автор: Соб.инф от 5-01-2018, 10:07, посмотрело: 56

0 У Львові відкрилася фотовиставка «У воротах Європи», присвячена подіям на сході України (фото)У Львові, в приміщенні Музей Ідей відкрилася фотовиставка під назвою «У воротах Європи». Авторкою світлин є знана у світі фотографиня-документалістка Ґаель Жірб (Gaelle Girbes) із Франції, яка вже рік висвітлює у європейських виданнях війну на сході нашої країни. Повідомляє прес-центр штабу АТО.

Презентована документальна фотовиставка умовно поділена на 2 частини: «Двома ногами під землею», яка висвітлює щоденне життя і побут українських бійців на передовій АТО, та «Проживаючи війну», де зібрані світлини-історії мешканців «сірої зони», а також учасників бойових дій, які проходили лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

На початку минулого року Ґаель поїхала до Авдіївки. Це відбулося у період лютневого загострення бойової активності ворога на ділянці поблизу цього прифронтового міста. Це були перші фотографії, які увійшли до майбутнього документального фотопроекту журналістки.

У Львові відкрилася фотовиставка «У воротах Європи», присвячена подіям на сході України (фото)"У Франції пересічний мешканець Парижа чи іншого населеного пункту, на превеликий жаль, мало замислюється над тим, що просто зараз у Європі відбувається війна, яка за масштабами і формами мало чим відрізняється від двох світових воєн, що прокотилися, зокрема, і Францією", - наголосила авторка світлин.

За словами Ґаель Жірб, під час роботи у Пісках та Авдіївці її вразив той факт, що через війну сотні людей водночас втратили все своє майно, будинки, близьких людей. Не менш вражаючим відкриттям для неї стали й світлини, які демонструють жагу до життя і боротьбу українських бійців, які отримали поранення.

"Я бачила людей, які в бою отримали різні травми, втратили кінцівки. Втім, усі вони прагнуть повернутись до нормального життя. А дехто, попри підірване здоров’я навіть підкорює нові висоти у своєму житті. Це, зокрема, учасники української команди «Invictus Games». Звичайно, що я не могла обійти їх образи та не включити їхні фото до цього проекту", - повідомила Ґаель Жірб.

У Львові виставка експонуватиметься до 29 січня. Згодом фотопроект «У воротах Європи» буде представлено у Франції. Слід відзначити, що львівська громада також активно долучилась до франко-українського фотопроекту. Зокрема, кураторами виставки у Львові стали знані в історичних та мистецьких колах Олесь Дзиндра та Богдан Шумилович. Вони організували місцевих меценатів на матеріальну підтримку проекту: виділення коштів на друк фотографій.
У Львові відкрилася фотовиставка «У воротах Європи», присвячена подіям на сході України (фото)
Слід зауважити, що з 2014 року в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей побували сотні іноземних журналістів. Завдяки їхній роботі мешканці інших країн дізнаються про звитяжну боротьбу України проти країни-агресора. Іноземні журналісти, окрім репортажів та інформаційних матеріалів для своїх видань, втілюють у життя й масштабні документальні проекти, скеровані на ґрунтовне висвітлення військових подій на Донбасі.

Категория: Военный конфликт

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *