» » Корональна діра на поверхні Сонця може порушити роботу супутникових систем

 
 
 

Корональна діра на поверхні Сонця може порушити роботу супутникових систем

Автор: Соб.инф от 11-04-2018, 22:06, посмотрело: 56

0 Корональна діра на поверхні Сонця може порушити роботу супутникових системМасивна «діра» на поверхні Сонця спровокувала сильний сонячний вітер, який, на думку вчених, може посилювати північне сяйво і порушити роботу супутникових систем протягом найближчих декількох днів. Повідомляє space.com.

Дані обсерваторії NASA «Сонячна динаміка» показали велику область, де відкрилося магнітне поле Сонця, створюючи розрив в його зовнішній атмосфері, званий короною. Ця область, також відома як корональна діра, дозволяє викидам заряджених частинок направлятися до Землі у вигляді сонячного вітру. В результаті Центр прогнозування космічної погоди США (SWPC) прогнозує геомагнітні бурі на 11 квітня.

Згідно Spaceweather.ком, який регулярно контролює космічну погоду, прибувши на кілька годин раніше, ніж очікувалося, потік швидко рухається сонячного вітру досяг Землі. «Газовий матеріал тече з широкого отвору в сонячній атмосфері та може атакувати нашу планету протягом декількох днів».

Відповідно до прогнозів, магнітна буря класу G1 (слабка буря) може надати незначний вплив на системи електромереж Землі, космічні апарати і супутники.

За даними Spaceweather.com, зображення з обсерваторії «Сонячна динаміка» визначають темну ділянку на поверхні Сонця як місце, з якого виник сонячний вітер.

Коли сонячний матеріал потрапляє в магнітне поле Землі і викликає обурення, також відоме як геомагнітна буря, він може призвести до появи радіоперешкод, заважати силових мереж на Землі і впливати на супутники на орбіті. Такий шторм також може посилювати полярні сяйва Землі, роблячи їх видимими в більш низьких широтах, ніж зазвичай.

Категория: В мире / Климат

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавление комментария

Имя:*
E-Mail:
Комментарий:
Введите код: *